Aktivity pre deti od 9 rokov
Fly4Fit

Aktivity pre deti od 9 rokov

Chcem vedieť viac
Aktivity pre deti od 9 rokov
FlyKids v školskom roku 2023/24

FlyKids v školskom roku 2023/24

Kurzy vzdušnej akrobacie pre deti od 9 rokov pre školský rok 2023/24 začnú už od 4. septembra!
Pokračujeme v dvoch formách kurzov:
✅️ ako športový klub, ktorého tréningy prebiehajú počas celého školského roka s výnimkou prázdnin
✅️ ako skrátené 6 až 8-týzdňové kurzy pre začiatočníkov pod názvom FlyKids Starter
Registrácia na kurzy športového klubu bude spustená 25.8., rodičov budeme informovať mailom o zaradení do jednotlivých skupín; väčšina rodičov už základné informácie má.
Pre nové deti - záujemcov o kurz FlyKids Starter - pripravujeme v týždni 4.-8.9. nábory, na ktoré je potrebné miesto si rezervovať cez náš rezervačný systém na webe od 25.8. (stačí kliknúť na ktorýkoľvek odkaz "rezervovať termín"). Pre obrovský záujem pristupujeme k možnosti náboru, nakoľko nedokážeme našou kapacitou pokryť záujem (v 1 skupine môže byť iba 6 detí). Po skončení skráteného kurzu otvoríme nové FlyKids Starter kurzy a o termínoch náboru budeme vopred informovať.
Športový klub bude naďalej trénovať v leveli L2 až L4 na slingoch, šáloch a kruhoch, vyššie skupiny budú mať tréningy v trvaní 75-90 minút. Okrem toho ponúkame aj novinku - gymnastiku ako doplnkový tréning k vzdušnej akrobacii. Do športového klubu nové deti neberieme, nakoľko zameranie tréningov vyžaduje už určitú pokročilosť.
Nezabudnite! Začíname už v prvý školský deň!


Rezervovať termín

Gymnastika

Gymnastika

V školskom roku sme pripravili pre členov nášho športového klubu FLY4FIT gymnastickú prípravu, ktorá deťom pomôže zvládnuť triky na zemi ako súčasť floorworku, no má presah aj do prípravy na triky vo vzduchu v rámci vzdušnej akrobacie.

Gymnastika prebieha vždy v sobotu ráno v dvoch skupinách pre začiatočníkov i pokročilých. Aktuálne z kapacitných dôvodov nie je možné pridať sa do kurzu pre deti, ktoré nie sú členmi nášho športového klubu. Približne od mája 2024 plánujeme naše služby rozšíriť a veríme, že otvoríme aj gymnastiku pre nečlenov ŠK FLY4FIT.
Rezervovať termín

FlyKids

FlyKids

FlyKids je naša značka, pod ktorou ponúkame kurzy vzdušnej akrobacie pre deti od 9 rokov. Okrem akrobacie na vzdušnej slučke (aerial sling alebo flyfitová plachta zavesená v tvare písmena "U") si deti vyskúšajú základy cvičenia na vzdušných kruhoch a vzdušných šáloch. Toto "náradie" vďaka svojej nestabilite pomáha zapájať do pohybu svaly celého tela. Všetky tieto pomôcky sú veľmi hravé a inšpiratívne pre všetky deti, ktoré radi lezú, hojdajú a zamotávajú sa a neboja sa výšok. Vyžaduje si však dobrú orientáciu v priestore a aspoň základné poznanie svojho tela, preto necvičíme s deťmi mladšími ako 8 rokov. Na všetkých hodinách FlyKids nacvičujeme aj malé choreografie a zostavy, v ktorých na tématických vystúpeniach ukážeme, čo sa deti naučili.

Súčasťou cvičenia sú aj jednoduchšie akrobatické prvky s rôznou obtiažnosťou v závislosti od veku detí, pričom povinne používame aj ochranné pomôcky ako gymnastické žinienky. Pred nástupom do kurzu je nutné, aby rodič podpísal prihlášku a proložil k nej kópiu preukazu poistenca.
Kurzy sú rozdelené podľa skúseností detí a obtiažnosti kurzu od L1 do L4, pričom od L3 zaraďujeme aj ďalšie náradia.  Pokročilé deti pokračujú pod hlavičkou športového klubu FLY4FIT, o.z. v pravidelných tréningoch aj v školskom roku 2023/24. Do skupín pokročilých detí L1 až L4 zaraďujeme nové deti až po absolvovaní skráteného 6-týždňového kurzu FlyKids Starter. Nakoľko už od prvej hodiny dávame dôraz na techniku prevedenia jednotlivých prvkov, trikov a celkového pohybu vo vzduchu, nie je možné, aby dieťa tento štartovací kurz preskočilo. 

Pre nové deti od 9 rokov (pričom platí, že vek 9 rokov musí dieťa dosiahnuť ku dňu začatia kurzu! a deti - začiatočníkov ponúkame skrátené 4 a 6-týždňové kurzy FlyKids Starter.
Kurz je určený pre deti od 9 rokov, to znamená, že ku dňu začiatku kurzu už dosiahli 9 rokov. Bude zameraný na osvojenie si základov pohybu vo vzduchu na slingu - látke zavesenej zo stropu v tvare písmena U. Cvičíme v skupine maximálne 6 detí, skupinu otvárame od 4 prihlásených. V cene je 6 tréningov v rovnakom termíne. V prípade vymeškania majú deti nárok na 1 náhradu, ktoré je väčšinou zaradená v rovnakom termíne po skončení kurzu.

Pozor! Správa všetkých kurzov, prihlasovanie, ohlasovanie z lekcie, výber náhradných termínov, potvrdenie prijatia platby a podobne prebieha výhradne cez rezervačný systém! Prosíme rodičov, aby deti v prípade ochorenia alebo absencie z iného dôvodu odhlasovali deti cez rezervačný systém najneskôr 2 hodiny pred začiatkom lekcie. Na neskoršie odhlásenie alebo iným spôsobom (telefonicky, sms správou, mailom, cez whatsapp, správou inštruktorke a podobne) nebudeme prihliadať a lekcie prepadne bez možnosti náhrady.

FlyKids je naša značka so zapísanou ochrannou známkou, ktorá garantuje kvalitu vedenia hodín, obsahu cvičenia ako aj zaistenia bezpečnosti na samotnom cvičení i vo vytváraní správnych pohybových návykov. Oba kurzy vedú certifikované lektorky, ktoré majú skúsenosti s vedením FlyKids a budú pre deti kvalitným sprievodcom na ceste učenia sa základov vzdušnej akrobacie.

Rezervovať termín

FlyKids Starter 2024

FlyKids Starter 2024

Jednorazové lekcie FlyKids pre deti - začiatočníkov vo veku od 8 rokov.

Na kurzoch FlyKids Starter si môžu deti vyskúšať, o čom naše kurzy FlyKids sú; naučia sa základom práce s látkou (aerial sling) a pohybu vo vzduchu na najľahšom náradí - látke zavesenej v tvare písmena U cca meter nad zemou. Kapacita detí na lekcii je obmedzená na 6, každé dieťa má vlastné náradie a s nikým sa o neho nedelí. Cvičíme nad bezpečnostnými žinienkami a tak, aby sme zaistili bezpečnosť detí. Z uvedeného dôvodu nie je povolená prítomnosť tretej osoby na tréningu.

Kurz prebieha od 3 prihlásených detí vždy v termínoch PONDELOK 13:45 a ŠTVRTOK 14:30, najbližšie kurzy Starter začínajú po jarných prázdninách, t.j. 11.3. a  14.3. Nakoľko sa väčšina detí rozhodla v predchádzajúcom kurze pokračovať, o voľných miestach budeme informovať na našich sociálnych sieťach ako aj na tomto webe. 

Na cvičenie vybavte deti vhodným oblečením bez akýchkoľvek aplikácií, zipsov, flitrov, ktoré by mohli poškodiť látku a ublížiť deťom: dlhé legíny (po členky, nie tepláky), priliehavé tričko s krátkym rukávom, čisté ponožky. Všetky šperky (náušnice, retiazky, náramky, prstene) prosíme nechať doma - nie je povolené s nimi cvičiť. Deti vybavte fľašou s vodou, odporúčame pred tréningom ľahšiu stravu, resp. nejesť aspoň dve hodiny. 

Rezervovať termín
Cena kurzu je 78€, kurz má 6 lekcií a po jeho skončení bude zorganizovaná 1 náhradná lekcia v rovnakom termíne. Rodič si svoje lekcie spravuje sám cez náš rezervačný systéme - odhlasuje z hodiny, prihlasuje na náhradnú lekciu. Upozorňujeme, že neakceptujeme odhlásenie z lekcie menej ako 2 hodiny pred začiatkom lekcie. Odhlasuje sa cez rezervačný systém, neakceptujeme odhlásenie telefonicky, správou inštruktorke, na whatsapp, messenger a podobne. V takomto prípade lekcia prepadne a nie je možné si ju nahradiť.

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií