Aerial Arts
Fly4Fit

Aerial Arts

Chcem vedieť viac
Aerial Arts
Pole Dance

Pole Dance

Pole Dance si čoraz viac získava svojich priaznivcov aj u nás – ide o atraktívnu formu pohybu, ktorý spája tanec pri tyči a akrobatické prvky na tyči do krásneho ladného pohybu. Ide o komplexné cvičenie pre celé telo, pričom sa zapája predovšetkým horná polovica tela.

Hodiny v našom štúdiu sú otvorené aj pre začiatočníkov, u ktorých sa postupuje veľmi individuálne podľa kondície a skúseností s cvičením. Netreba sa hneď na prvej hodine obávať náročných prvkov na tyči, začiatočníci sa s tyčkou zoznamujú postupne, začíname jednoduchými otočkami a sedom na tyčke, spevnením rúk a svalov trupu sa postupne pridávajú zložitejšie prvky a triky na zemi i vo vzduchu, využíva sa statická i spinová (otočná) tyč.

Na Pole Dance odporúčame zobrať si športovú podprsenku a šortky, nakoľko je potrebné sa o tyč opierať pokožkou celého tela. Proti šmýkaniu rúk používame gripy (tekuté alebo práškové prípravky na ruky), ktoré kúpite aj v našom štúdiu. Rovnako je vhodné zobrať si na seba aj tričko a štucne / ponožky na zahriatie. Hodina trvá 60 minút vrátane rozcvičky a záverečného strečingu. Nakoľko máme k dispozícii iba 4 tyčky, miesto je potrebné si vopred rezervovať. Nie je možné prísť na hodinu bez rezervácie. Cvičenie vedie ju naša dve pole dance inštruktorka Blanka.

Tréningy sú primárne určené dospelým, no akceptujeme aj mládež od 16 rokov. 
Rezervovať termín
Cena cvičenia je jednorazový vstup 12€ na osobu.
FlyHigh

FlyHigh

Je koncept cvičenia vychádzajúci zo vzdušnej akrobacie na tzv. aerial sling – látke zavesenej pod stropom rovnakým spôsobom ako sú ukotvené flyfitové siete. Ide o akúsi nadstavbu flyfitu; cvičenie si vyžaduje určitú silu i skúsenosť s prácou so sieťou a základnými úchopmi, avšak ani športovo založení nováčikovia sa nestratia. Počas 75 minút vyskúšame rôzne prvky vo vzduchu i na zemi, krásne pózy i kombinácie prvkov s rôznymi prechodmi medzi nimi. Pre odvážnejších sú určené dropy – kontrolované voľné pády, ktorými vytrénujeme predovšetkým svoju odvahu riskovať a dôveru v sebe i v sieť. FlyHigh je nespočetné množstvo pohybov v sieti neočakávanými smermi, objavovanie záložných zdrojov fyzickej i mentálnej sily a v neposlednom rade veľká radosť zo zdolaných prvkov. Na cvičenie odporúčame priliehavé oblečenie (dlhé nohavice) a protišmykové ponožky, ktoré zabránia šmýkaniu chodidiel v sieti.
Hodinu odporúčame absolvovať až po niekoľkých hodinách Flyfitu, nakoľko je nevyhnutné ovládať základy manipulácie s flyfitovou plachtou. 

Od 18.1.2023 sme pripravili 6-týždňový kurz FlyHigh pre pokročilých, na ktorom sa naučíme choreografiu v jednobodovom uchytení slingu, zameriame sa na rozvoj sily a flexibility, naučíme sa kontrolovane rotovať a pospájať triky do jedného celku. 
Rezervovať termín
Cena kurzu je 54€, kurz začína 18.1., končí 22.2 a prihlasovanie prebieha tu: https://booking.reservanto.sk/Modal/?Id=3494&appId=645764
Aerial Hoop

Aerial Hoop

Je 60-minútovka venovaná jednoduchej akrobacii na vzdušnom kruhu, ktorý je zavesený pod stropom v rôznej výške od zeme v závislosti od úrovne cvičiaceho. Počas cvičenia si vyskúšame viaceré spôsoby ako na kruh vyliezť, krásne pózy a pozície rôznej obtiažnosti a nacvičíme plynulé prechody medzi nimi. Akrobacia na kruhu je krásne a efektné cvičenie, ktoré zapája svaly celého tela, zvyšuje flexibilitu a silu najmä hornej polovice tela. Je vhodné aj pre začiatočníkov, je však potrebné sa pripraviť na bolesť, ktorú kovový kruh spočiatku spôsobuje. Tá sa však časom vytratí tak, ako si telo na kruh zvykne. Preto odporúčame na toto cvičenie úzke dlhé nohavice, priliehavé tričko s dlhým rukávom aj ponožky.

Nový kurz v trvaní 6 týždňov začíname 19.1, počet miest je obmedzený na 5. Na kurze sa naučíme jednoduché a ladné triky, ktoré pospájame do krátkej choreografie. Rezervácie na tomto linku: https://booking.reservanto.sk/Modal/?Id=3494&appId=645767
Rezervovať termín
Cena kurzu je 54€ na osobu, v prípade zakúpenia jednorazového vstupe je cena 12€.
Aerial Silks

Aerial Silks

Aerial silks – akrobacia na vzdušných šáloch je jedno z fyzicky najnáročnejších cvičení, ktoré v našom štúdiu ponúkame – buď mu prepadnete už na prvej hodine alebo ho zatratíte. Je náročné na silu hornej polovice tela, na pevné centrum tela, ako aj na „škrtenie“ rúk a nôh šálom. Napriek tomu sú silky jedným z najkrajších a najpôsobivejších gymnasticko-akrobatických aktivít dostupných aj pre širokú verejnosť, pri trochu trpezlivosti a cielenom tréningu sa rýchlo naučíte ladným pohybom vo vzduchu. Cvičíme 75 minút, pričom postupujeme od jednoduchých prvkov a pozícií zo zeme, naučíme sa viazať základné uzly a postupne pridávame aj prvky vo vzduchu či krátke kombinácie. Rovnako ako na FlyHigh, aj tu odporúčame priliehavé oblečenie a protišmykové ponožky.

Nový kurz, vhodný aj pre začiatočníkov, otvárame 22.1. v nedeľu o 9:00, trvá 6 týždňov a bude zameraný na osvojenie si základov práce so šálmi nad zemou, pri odvážnejších sa pustíme aj viac do výšky. Vytvoríme jednoduchú choreografiu na zemi i vo vzduchu, budeme sa zameriavať na rozvoj sily a flexibility potrebnej pre prevedenie trikov vo vzduchu. Cvičíme v malej skupine s max 5 cvičiacimi, každý má vlastné šály, na ktorých sa nestriedame. Rezervácia miesta na kurz: https://booking.reservanto.sk/Modal/?Id=3494&appId=646291
Rezervovať termín
Cena kurzu je 60€ na osobu, v prípade jednorazového vstupu je cena 12€.

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií